Denis Hayes amerikai egyetemi hallgató által indított kezdeményezés, ma már világméretű mozgalom 1990 óta a hazai környezetvédőket is megindította.

Jelszó: „mindenki ott tegyen, ahol él", és keresse meg a lakóhelyén a részvétel legjobb módját.

Hogy a gyerekek részvétele ne legyen esetleges, alapítványunk fontosnak tartja a tudatformálásnak az ünnepekhez kapcsolt módját. Ezért is szervez a „Jeles napokhoz” kapcsolódó közös tevékenységeket, hiszen a csoporthoz tartozás erőt ad. Így szívügyünké válik lakóhelyünk sorsa, ha a látott modell megtetszik, és ötleteket kapnak a tevékenységekhez, akkor a gyerekek tehetnek valamit a természetközeli takarékos élet megtanulásával a föld a világ megmaradásáért.

Program:

  • Alapvető talajtani ismeretek elsajátítása (alapkőzetek, talajtípusok)
  • Az erózió és a defláció gyakorlati hatásai, ezek elleni gyakorlati védekezés
  • Komposztálási bemutató, a komposztálás gyakorlati elsajátításával
  • Hulladékszelektálás, anyagok és tulajdonságaik (szerves/szervetlen, komposztálható/nem komposztálható)
  • Helyes és helytelen vásárlási szokások megismertetése a drámapedagógia eszközeivel, csomagolási bemutató
  • Vetélkedők: tevékenységhez kapcsolt feladatokkal (Mit tennél a Föld megmaradásáért?)

Környezeti nevelés

A cél olyan ökológiai szemléletmód kialakítása, ami biztosítja, hogy a gyerekek ne veszítsék el a kapcsolatukat a földdel, az évszakok változásával, a természet ritmusával, az élővilág szépségével, titokzatosságával.

Magyarországi Élőfalvak

„Ismerjük meg a természetet és a természetünket, hogy képesek legyünk örülni egy olyan világnak ami a harmónia és helyes arányok szerint működik, és mert nincs jó élet a hamisságban.”

 

Szelíd energia

A tanösvény a Nomád Tábor területén fölállított 10 állomásból és az állomásokon működő szelíd energia berendezésekből áll.

Fenntarthatóság

A szerves- gazdálkodási programunkkal partnere szeretnénk lenni mindazoknak, akik érintettek és érdekeltek a fönntarthatósági programokban.